شبکه جامعه مدنی و
حقوق بشر

هیأت اجرایی

هیأت اجرایی در کابل مسئول اجرای برنامه هایی است که توسط مجمع عمومی تعیین می شود. این برنامه ها شامل بخش منابع یا معلومات مرتبط به حقوق بشر، دسترسی به کمپیوتر و اینترنت و امکانات لازم برای انجام مباحث مربوط به حقوق در کابل و بیرون از آن است. شبکه جامعه مدنی و حقوق بشر سه دفتر منطقه ای تاسیس کرده است؛ دفتر منطقه ای ولایات غربی در هرات، دفتر منطقه ای در مزار شریف برای ولایت های شمالی و شمال شرقی و دفتر منطقه ای در جلال آباد که برای ولایت های شرقی ایجاد شده است.

سید حسین انوش

رئيس اجرایی

سید حسین انوش از سال 2012  به این‌سو برای ترویج و حمایت از مسائل مربوط به حقوق بشر در افغانستان کار کرده است. تحصیلات وی در زمینه‌ی حقوق، سیاست و حقوق بشر است و تجربه شغلی‌اش مهارت و تخصص کافی در این زمینه ها را برای مدیریت شبکه‌ی جامعه‌ی مدنی و حقوق بشر به وی داده است.

سید حسین انوش پیش از این به عنوان هماهنگ‌کننده‌ی حقوق بشر با سازمان اندیشه صلح و توسعه کار کرده است. در سال 2014 وی به شبکه‌ی جامعه‌ی مدنی و حقوق بشر پیوست و کار خود را به عنوان مشاور محلی آن آغاز کرد، سپس به سمت مأمور نظارت و ارزیابی و پس از آن به مدت سه سال به عنوان مدیر برنامه کار کرد. وی از مارچ 2019 به این‌سو مدیریت اجرایی این نهاد را به عهده دارد. علاوه بر این آقای انوش به مدت یک سال مضامین حقوق بین‌الملل عمومی و سازمان‌های بین‌المللی را در دانشگاه استقلال تدریس کرده است.

وی مدرک کارشناسی خود در رشته حقوق و علوم سیاسی را از دانشگاه کابل به دست آورده و دوره کارشناسی ارشد خود را در آکادمی OSCE در بیشکک در رشته های امنیت و سیاست به پایان رسانده است. موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد سید حسین انوش در زمینه چالش های اجرای حقوق بشر در جوامع سنتی اسلامی در رابطه با قضیه افغانستان بوده است.

حسن علی فیض

رئیس تحقیق

آقای حسن علی فیض با داشتن مدرک کارشناسی ارشد در مطالعات اسلامی، دارای تجربه گسترده و موفقیت های بی شماری در زمینه حقوق بشر، برابری جنسیتی و حل منازعه در افغانستان است. وی 16 سال در زمینه حقوق بشر فعالیت داشته و تمرکز فعالیت های او بر گزارشگری و تحقیق درمورد مسال حقوق بشر و حقوق زنان است.

وی چندین گزارش از جمله سازوکارهای مختلف نظارت بر حقوق بشر سازمان ملل نوشته است.

حسنعلی فیض هم اکنون به عنوان مدیر تحقیقات در شبکه جامعه مدنی و حقوق بشر که یک سازمان چتر متشکل از 160 عضو است، کار می کند.

وی از سال 2010 تا 2013 به عنوان رییس واحد پشتیبانی حقوق بشر در وزارت عدلیه تحت حمایت برنامه توسعه ملل متحد (UNDP) کار کرده و پیش از آن از سال 2008 تا 2010 به عنوان مدیر دفتر دایکندی، از سال 2004 تا 2007 به عنوان افسر حمایت و ارتقا حقوق کودکان و از 2003 تا 2004 به عنوان مدیر در کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان کار کرده است. وی همچنین از سال 2007 تا 2008 به عنوان معاون سازمان شهدا فعالیت کرده است.

عبدوالرحمن یاسا

مسئول تحقیق و پالیسی

عبدالرحمن یاسا با داشتن مدرک کارشناسی ارشد در امنیت و سیاست از آکادمی سازمان امنیت و همکاری اروپا در بیشکک ، افسر سیاست و تحقیقات با جامعه مدنی و شبکه حقوق بشر در کابل ، افغانستان است.

His focus is international interventions, state-building, peacebuilding, security sector reform, good governance, and anti-corruption.With MA in Security and Politics from the OSCE Academy in Bishkek, Abdul Rahman Yasa is a Policy and Research Officer with Civil Society and Human Rights Network in Kabul, Afghanistan.  His focus is international interventions, state-building, peacebuilding, security sector reform, good governance, and anti-corruption. As a young expert, Mr. Yasa has served with different national and international organizations in Afghanistan. He has worked with Creative Associates International, Inc. His work as a Governance Policy Research Intern with Independent Directorate of Local Governance of Afghanistan and as Civilian Consultant with Ministry of the Interior of Afghanistan between 2012 and 2018 has provided him the opportunity to look at governance practices and challenges of a broad range of institutional issues including corruption, sub-national governance policy, citizen-centered government, and security sector reform.

حضرت خان هوشمند

مسئول اداری ومالی

حضرت‌خان هوشمند که دارای مدرک کارشناسی ارشد ارتباطات از دانشگاه میسور هند و لیسانس مدیریت از دانشگاه کابل است، در حال حاضر به عنوان مدیر مالی و اداری شبکه‌ی جامعه‌ی مدنی و حقوق بشر کار می‌کند.

آقای هوشمند پیش از این به عنوان معاون اداری و مالی در دانشگاه استقلال کابل کار کرده است. وی در امور مالی و اداری دارای مهارت‌های فوق‌العاده‌ای در زمینه‌ی اطمینان از گزارشگری دقیق مالی، قراردادی و اداری پروژه‌ها از طریق تجزیه و تحلیل مالی و بودجه حرفه‌ای است. حوزه‌ی اصلی تخصص وی امور مالی، مدیریت و بخش اداری است.

عتیق الله احمدی

طراح ویب سایت

عتیق‌الله احمدی که دارای مدرک لیسانس کمپیوتر ساینس از دانشگاه میسور هندوستان در ۲۰۱۸ است، در بخش مدیریت دیپلوم دارد. آقای احمدی در حال حاضر به عنوان توسعه‌دهنده‌ی وب با شبکه‌ی جامعه‌ی مدنی و حقوق بشر کار می‌کند.

عتیق احمدی پیش از این به عنوان یک توسعه‌دهنده‌ی وب با شرکت نرم‌افزاری (Python)   کار کرده و در آنجا با چندین پروژهDAI ، کمیته‌ی سویدن و چند نهاد دیگر همکاری کرده است. وی در حال حاضر در دانشگاه‌های مختلف افغانستان استاد علوم کامپیوتر و نرم افزار است. آقای احمدی دانش زیادی در زمینه‌ی شبکه، برنامه‌نویسی مانند سیسکو، روتینگ و سوئیچینگ، تنظیمات مختلف شبکه، زبان‌های برنامه‌نویسی و دانش در سایر بسته‌های نرم‌افزاری دارد.

مسعود آدرخش

مسئول ارتباطات

عبدالرحمن یاسا با داشتن مدرک کارشناسی ارشد در امنیت و سیاست از آکادمی سازمان امنیت و همکاری اروپا در بیشکک ، افسر سیاست و تحقیقات با جامعه مدنی و شبکه حقوق بشر در کابل ، افغانستان است.

The Executive secretariat in Kabul is in charge of implementing the programs decided by the General Assembly. It consists of an Information and Education Section, a Publication Section and a Finance and Administration Section. In addition, it provides a resource centre with human rights material, computer with internet access and facilities for carrying out human rights debates.To ensure the coordination and cooperation among civil society and human rights organisations also outside of Kabul, CSHRN has established so far three regional offices. 

روح الله رگبار

ویرایستار

روح‌الله رگبار لیسانس مدیریت تجارت از دانشگاه گوهرشاد دارد. او در حال حاضر به عنوان طراح گرافیک با شبکه‌ی جامعه‌ی مدنی و حقوق بشر کار می‌کند. آقای رگبار در کنار این فعالیت، چندین‌سال به عنوان عکاس کار کرده

عکاسی کرده و با Office Package آشنایی تخصصی دارد. حوزه‌ی مورد علاقه‌ی وی، توسعه، آمار، تحقیقات و حقوق بشر است.

فرشته حکیمی

مسئول اداری

فرشته گلثوم حکیمی دانشجو در رشته‌ی اقتصاد دانشگاه دنیا و رشته‌ی طب دانشگاه خاتم‌النبیین است. وی مکتب را در 2016 در لیسه‌ی دخترانه‌ی افغان‌ترک کابل به پایان رساند. بانو حکیمی در حال حاضر به عنوان دستیار اداری در شبکه‌ی جامعه‌ی مدنی و حقوق بشر کار می‌کند.

وی طی سال‌های گذشته دروس مربوط به ریاضیات و علوم طبیعی را در مکتب افغان‌ترک و سایر مراکز آموزشی افغانستان ارائه داده است. فرشته حکیمی به عنوان کارآموز و افسر نظارت در سازمان جهانی بهداشت (WHO) نیز کار کرده است. وی به عنوان یک زن مدافع حقوق بشر، در چندین اعتراض مدنی شرکت کرده است تا برای رسیدن به اهداف حقوق بشر، به ویژه اعتراضات زنان در افغانستان به شکل مسالمت آمیز مبارزه کند. حوزه‌ی مورد علاقه‌ی وی توسعه، آمار، تحقیقات و حقوق بشر است

حسنیه محقق

مدیر پروژه

حسنیه محقق که دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی از دانشگاه علیگر هند و مدرک لیسانس در رشته‌ی مشابه از دانشگاه کابل است، در حال حاضر به عنوان مدیر پروژه در شبکه‌ی جامعه‌ی مدنی و حقوق بشر کار می‌کند.

بانو حسنیه محقق چندین‌سال تجربه‌ی کار به عنوان روزنامه‌نگار  و سردبیر با رسانه‌های مختلف در افغانستان را دارد.